2020. március 30., Zalán

Lóvá tett turisták. Van felelős: “a meteorológus…”

KIEMELT TÉMÁNK

Bizonyára sokan emlékeznek arra a felháborító esetre, amikor senki nem vállalta a felelősséget, végül a baj megtörténte után a vezetők kihozták felelősnek a meteorológust. Valami ilyesmi történt Nagyvázsonyban is…

Honlapunk közel két hónapja (!), január 8-án adta hírül: lovas farsangot szerveznek falunkban. A hírt – ahogy azt portálunkon egyértelműen jeleztük is akkor – az utazzitthon.hu híroldalra hivatkozva tettük közzé. Eltelt több, mint egy hónap és eljött a meghirdetett nap, február 17-e. És eljöttek a turisták is – de rendezvény nem volt. Ez nem egy családnak okozott nem kis csalódást – cikkünk erről itt olvasható.

Községháza, Nagyvázsony: másfél hónap nemtörödömségért az ügyintéző a felelős...

Ezt követően Vigh-Krupla Orsolya polgármester részéről magyarázkodást magyarázkodás követett: “nem mi hirdettük meg”, bár másfél hónapja fenn volt a nagyvazsonyma.hu-oldalon, “de nem tudtunk róla”, “valaki azt mondta, hogy a kiszebáb-égetés virágvasárnapi szokás”, ezért elhalasztottuk ecetera, ecetera. Mint ahogy az kiderült, még kérdezősködtek is a falu vezetői helyi szállásadóknál, civileknél: ők tudnak-e esetleg a programról valamit.

Majd szűk két hónappal az események után kiderült az igazság is: senki nem tervezte a faluból a rendezvényt, az utazzitthon.hu hirdette ugyan meg, de másfél hónapig a községháza vezetői közül SENKINEK ESZÉBE SEM JUTOTT, hogy lemondja az utazzitthon.hu oldalnál a programhírt (vagy esetleg megszervezze az eseményt – a szerk.). Viszont a vendégek eljöttek – a semmire. A faluhonlapon “Megtévesztett turisták” címmel jelent meg közlemény azt hangsúlyozva, hogy a gondatlanságért az utazzitthon.hu oldal ügyintézője az egyedüli felelős. Aki/k a községvezetés részéről másfél hónapig nem intézkedett/intézkedtek, a meghirdetés kiigazításáért, az/ok persze nem tehetnek semmiről. A nemtörődöm hozzáállásért vigye el a balhét az ügyintéző.  Vagy egy meteorológus….

NVMA

Témához kapcsolódó cikkeink:

Teljesen feleslegesen jöttünk Nagyvázsonyba – cikk az elmaradt lovas farsangról

Faramuci magyarázatok – a polgármester magyarázkodásai

Korábbi kiemelt témáink:

 Elmaradt lovasfarsang – lóvá tett turisták

A jegyző is ígérte, mégsem értesítettek – pályázatkezelés Nagyvázsonyban

Újabb pályázatelutasítás

Brutális hitel másfél év alatt

Ügyészségi elégtétel: becsületsértő volt a 2011-es kampány

2011-es időközi kampány: Nyuzó László ügyészségi megrovást kapott

Országos napilap cikkezett a falu cégelnökének lejárató magatartásáról

Önkormányzati adósság-elengedés – vagy Vázsonyban még sem?

Elbukott az önkormányzat óvodapályázata

Lélekemelő lovasfelvonulás, emlékműátadás

Várvezető választás – sajátos titkolózás

Három oldal ingyenreklám – simán cáfolható csúsztatások a falu újságjában

Lóvá tett képviselők

Lemondott a vár vezetője

Nem először hibázó körjegyző: A német kisebbségi önkormányzat megszünése

4,5 milliós veszteséget termelő vár

Hatósági figyelmeztetést kapott a körjegyző

29 milliós veszteség, kontra…

Nem nyert a Kertalja u-i felújítás-pályázat, de 1,8 millióba került

Súlyos milliók marketingre

Füreden folytatja a Dumaszínház – elvesztette településünk legjelentősebb fesztiválját

Várügy: az önkormányzat a drágább megoldást választotta, nem kellett a helyi jelölt

Két nyílt képviselő nyílt levele

Hova folytak a százezrek? (Demokrata-cikk)

Címkék: , , ,

Egy hozzászólás a(z) “Lóvá tett turisták. Van felelős: “a meteorológus…”” bejegyzésre

  1. […] Elmaradt lovasfarsang – lóvá tett turisták és Megvan a felelős is […]